Uzm. Dyt. İzan Işık

Antalya’da doğmuş olan İzan IŞIK ilk ve orta öğretimini Kumluca’da tamamladı. 2016 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden "diyetisyen" olarak mezun oldu. Sınıf arkadaşları ile birlikte  ''Klasik ve Özelleşmiş Toplu Beslenme Sistemlerinde Kaliteyi Etkileyen Etmenler ve Müşteri Memnuniyeti'' bitirme tezini hazırladı. Bireysel olarak ise ''Bireylerin Değişen Duygu Durumlarının Beslenme Davranışı Üzerine Etkileri'' üzerinde çalışarak seminer sunumu yaptı.

İzan IŞIK lisans eğitimi sırasında ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırdığı Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ön Lisans Programından 2015’te mezun oldu.

Lisansüstü eğitimini ise Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalında tamamlayarak "İnsülin Direnci Olan Yetişkin Bireylerin Uyku Kalitelerinin, Depresyon Durumlarının ve Beslenme Alışkanlıklarının Değerlendirilmesi" başlıklı uzmanlık tezini hazırladı ve 2020’de “uzman diyetisyen” oldu.

Aralık 2016-Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara’da, kuruluşundan beri ekibin içerisinde bulunduğu, Fitbon Diyet Yemekleri firmasının yönetici diyetisyenliğini yaptı. Bu dönemde firma müşterilerinin özel beslenme programlarını hazırladı.

Uzm. Dyt. İzan IŞIK mezuniyetinden sonra online olarak da danışanlarına hizmet verdi; ulusal ve yerel medya organlarında beslenme ve diyete yönelik çeşitli haberlerler ile yer aldı.

Şu anda Eylül 2020 itibariyle Antalya Muratpaşa’da açmış olduğu Dietos Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezinde online ve yüz yüze beslenme danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Uzm. Dyt. İzan Işık
X